از رایج ترین روش های ساخت بک لینک رایگان در فروم ها می توان به لینک هایی که در بین پست ها ، کامنتها و امضای در پروفایل اشاره کرد. این روش هم مانند روش ایمیل مارکتینگ است فقط با SMS این کار را انجام میدهند. فرمت غیر طبیعی دیگر از تهیه بک لینک ، مربوط به گرفتن بک لینک از یک ip می باشد، در واقع اگر شما بیشمار بک لینک ان هم با کیفیت نه چندان بالا را از یک ip داشته باشید اثر گذاری منفی را در سئو سایت خود خواهید دید زیرا که فرمت غیر طبیعی از تهیه بک لینک می باشد. بک لینک ها به عنوان آیتم غیر قابل جدا شدن در پروسه سئو سایت می باشند اما گاهی برخی وب مسترها با هدف تولید بک لینک اقدام به تهیه بک لینک های اسپمی می نمایند که نه تنها اثرگذاری مثبتی بر سئو سایت آنها ندارد بلکه موجب افت در وضعیت سئو آنها نیز می شود.

برخی از وب سایت ها به راحتی به سایر وب سایت ها بک لینک میدهند. البته که رنکینگ در درجه اول اهمیت قرار دارد، اما این روزها باید حواستان به موقعیت صفر هم باشد. بدین منظور می توانید از شبکه های اجتماعی ، رپرتاژهای خبری ، گذاشتن مطلب در دیگر سایت ها ، گذاشتن مطلب در فروم ها و انجمن ها اشاره نمود که تمامی لینک سازی و پروسه تهیه لینک را به طور همیشگی برای شما فراهم می آورند. چرا که، شما کنترل بر تمامی لینک ها را دارید. اگر تمامی بک لینک های شما در یک انکر تکست و متن باشد در این صورت فرمت بک لینک سازی شما غیر طبیعی می باشد و اثرگذاری منفی در روند سئو سایت شما خواهد داشت. بک لینک سازی غیر طبیعی اثرگذاری منفی در روند سئو سایت خواهد داشت و همواره گفته می شود که برای سئو سایت خود روندی طبیعی را برای تهیه بک لینک داشته باشید.

بک لینک های دائمی مشکل لینک های اسپمی را ندارد و حذف لینک که به عنوان لینک های اسپمی بیان می شود را ندارد. بعضی وقتها صاحبان وبسایت و کسب و کار به مجموعههایی پول میدهند که در وبسایت خودشان محتوا نوشته و آنها را تبلیغ کنند. در ابتدا به تعریف بک لینک می پردازیم بک لینک به پیوندهای گفته میشود که از سایتهای دیگر به سایت شما داده میشود ، زمانی که از سایت خود به سایت دیگر پیوند میدهید، سایت مقابل از سایت شما بک لینک دریافت کرده است. با توجه به اهمیتی که به نقش بک لینک و اثرگذاری که بک لینک در روند سئو سایت دارد، شاید این سوال مطرح شود که بک لینک خوب چه بک لینکی است و چگونه می توان در پروفایل سایت خود تنها بک لینک های خوب و مناسب را بیان نمود. اینکه شما سایت خود را با آغاز مثبتی همراه کنید می توانید روند رو به پیشرفتی را در سئو سایت خود ببینید. سایت های نوپا و سایت هایی که به تازگی پروسه سئو سایت و بک لینک را آغاز نموده اند با حساسیت بیشتری همراه می شوند .

اپراتور های هوشمندی که PBN میسازند ، ورود خزنده های ابزار های تحلیل بک لینک را از طریق فایل robots.txt غیرفعال میکنند ، تا نتایج سایت قابل انالیز با ابزارهای سئو نباشد. گوگل می خواهد سایت ها عادی رفتار کنند و به جای فکر کردن به دستکاری نتایج جستجو ، کیفیت سایت خود را بالا ببرند. مطمئنم نمیدانید چون اینها اطلاعاتی است که حین آنالیز بک لینک سایت شما و رقبا به دست می آید و انجام آن وظیفه یک سئوکار متخصص است. خودتان قضاوت کنید؛ اگر یک سایت با موضوع کلاس خصوصی سئو داشته باشید و بخواهید بک لینک بگیرید، لینکی که از یک سایت گردشگری دریافت میکنید با ارزشتر است یا پیوندی که یک سایت با محوریت دیجیتال مارکتینگ به شما میدهد؟ در این روش باید تعداد بسیار زیادی وبلاگ ایجاد کرد و شروع کرد به تولید محتوا کردن اختصاصی برای آنها و بالا بردن قدرت وبلاگ ها و در نهایت باید با اجرای متود های لینکسازی حرفه ای این قدرت را به سایت خودمان منتقل کنیم.

بک لینک رایگان در سئو سایت از راه های مختلفی می تواند میسر گردد، روش های مختلفی مانند فروم ، انجمن ، کامنت ها ، تبادل لینک ، وبلاگ ها آیتم هایی هستند که می توانید در آن بک لینک ها را به صورت رایگان بگذارید. رپرتاژ خبری که به واسطه گذاشتن خبر در سایت های خبری می باشد با صرف هزینه ای انجام می شود و می توانید در خبر لینک های خود را درج نمایید. در وبسایتهای مختلف راههای زیادی را برای این منظور پیشنهاد میکنند اما همه آنها مسیر مناسبی را برایتان ایجاد نمیکنند به همین دلیل باید به دنبال روشهای اصولی باشید. نکته مهم : بکلینک گرفتن از سایت هایی که به مقدار زیاد به سایت های دیگر بکلینک داده اند می تواند تاثیر منفی بر رتبه سایت شما و قدرت سایت شما بگذارد چرا که عموما سایت هایی که تعداد زیادی بکلینک به سایت های دیگر داده اند از دید گوگل مجرم شناخته می شوند و اسپم اسکور آنها بالا میرود. گاهی اوقات نقل قولها و مصاحبه ها نکاتی دارند که در هیچ سایت و جزوه ای وجود ندارد و ناشی از تجربه فرد مصاحبه شونده است.

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *