[ad_1]

آدیس عیسی قلیان، هنرمند عکاس و روزنامه‌نگار با انتشار تصویری قدیمی از المپیک ارامنه اظهار امیدواری کرده است که ایام کرونا تمام می‌شود و بار دیگر می‌توانیم دور هم جمع شویم‌. 

به گزارش ایسنا، آدیس عیسی قلیان، عکاس و روزنامه‌نگار ارمنی (نشریه آلیک) که به پویش «مشاهنر» پیوسته است، یکی از عکس‌های خود را از المپیک ارمنی‌ها که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشد، منتشر و اظهار امیدواری کرده است که سرانجام این روزهای کرونایی به پایان می‌رسد و باز هم می‌توانیم کنار هم باشیم. 

این هنرمند در توضیح این تصویر که نمایش‌دهنده «پرفورمنس بازگشت به خانه» (Krunk) است و توسط گروهی از نوجوانان ارمنی با هم‌نوایی قطعه‌ای از آرا گئورگیان در باشگاه ورزشی آرارات در سال ۱۳۹۶ برگزار می‌شود، نوشته است:

«ارمنیان ایران، شهریور ماه هر سال، اقدام به برگزاری بازی‌های ورزشی موسوم به المپیک ارامنه ایران در ورزشگاه آرارات تهران می‌کنند؛ رویدادی پراهمیت برای ارامنه که با شیوع همه‌گیری کرونا امکان برگزاری این دوره از بازی‌ها را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است. 
اما مسوولان باشگاه آرارات نظر دیگری دارند. آنها با بیان اینکه طی تاریخ پنجاه و یک دوره‌ای هاما-هایکاکان (المپیک ارامنه) حوادث یا رویدادهای غیرقابل اجتناب گاهی مانع از برگزاری بازی‌ها و در یکی – دو دوره شده‌اند، برگزاری پرشکوه‌تر این بازی‌ها پس از کرونا، آن هم با تکرار پرفورمنس‌های بازگشت به خانه برای آنها رویایی دست نیافتنی ندانسته‌اند.»

پویش «مشاهنر» با شعار «کماکان در خانه می‌مانیم» همزمان با افزایش شیوع ویروس کرونا در کشور آغاز شد و در جریان آن جمعی از هنرمندان رشته‌های مختلف اعلام کردند برای مردمی که شرایط قرنطینه خانگی و سختی احتیاط در برابر شیوع ویروس کرونا را تحمل می‌کنند، به تولید و انتشار عام آثار هنری‌ می‌پردازند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.