[ad_1]

رئیس جمهوری آفریقای جنوبی اعلام کرد که بسته تشویقی معادل ۲۶.۳ میلیارد دلار را که معادل ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی است، برای کمک به احیای ضربه اقتصادی ناشی از بحران ویروس کرونا در نظر گرفته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سیریل رامافوسا، رئیس جمهوری آفریقای جنوبی در یک سخنرانی تلویزیونی با تعهد بر اینکه به کمبودهای شدید ناشی از ویروس همه گیر کرونا پاسخ می‌دهد و به آن رسیدگی می‌کند، گفت: این ویروس همه‌گیر به یک واکنش اقتصادی نیاز دارد که برابر با میزان توزیع آن است.

وی ادامه داد: آفریقای جنوبی به موسسات بین‌المللی پولی و مالی چون بانک جهانی، صندوق بین‌المللی پول و بانک توسعه آفریقا نزدیک شده تا در سیستم بهداشت خود سرمایه گذاری کند.  

در میان اقداماتی که برای مقابله با ویروس کرونا انجام می‌شود، می‌توان به ۲۰۰ میلیارد رند (واحد پولی آفریقای جنوبی) به عنوان تضمین‌های وام‌ها با همکاری بانک مرکزی، وزارت دارایی و بانک‌های اقتصادی اشاره کرد.

رئیس جمهوری آفریقای جنوبی در نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا در این کشور اقدامات جدی برای جلوگیری از همه گیری آن انجام داد تا اوضاع این کشور شبیه به آمریکا و اروپا نشود.

در پایان مارس سال جاری میلادی، وی یکی از قرنطینه‌های سخت و شدید دنیا را اعلام کرد که بر اساس آن، تنها کارمندان بخش‌های مهم و ضروری می‌توانند از خانه خارج شوند و مردم تنها در صورتی مجاز به خروج از منزل هستند که بخواهند غذا یا دارو بخرند. موارد ابتلا به این بیماری ویروسی در آفریقای جنوبی روی ۴۰۰ تن است.

وی همچنین ارتش را در خیابان‌ها مستقر کرد تا به اجرای این قوانین نظارت داشته و آزمایش‌های گسترده کروناویروس را در سراسر کشور اجرایی کرد و ۱۲۷ هزار تن مورد آزمایش قرار گرفتند که از این میان آزمایش ۳۴۶۵ تن مثبت اعلام شد.

رئیس جمهوری آفریقای جنوبی همچنین متعهد شد تا با توزیع ۲۵۰ هزار بسته غذایی در هفته‌های آتی و بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی از گرسنگی و نگرانی‌ها اجتماعی در میان جوامع در این کشور بکاهد.

وی همچنین گفته که به پشتیبانی از آنهایی می‌پردازد که این ویروس بر آنها تاثیرات بدی گذاشته و یکی از راه‌های آن افزایش دستمزدها برای خانواده‌های دارای فرزند و پرداخت منافع ویژه برای آنهایی است که بیکارند و هیچ پولی دریافت نمی‌کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *