با این حال نوع طراحی بخش وسط داشبورد و کنسول میانی این خودرو تا حد قابل توجهی از ویژگیهای اسپورت برخوردار است. در این میان حالت هاچ بک خودروی کامپکت مزدا هم توانسته است بر خصلتهای اسپورت ظاهری آن بیافزاید. تویوتا یاریس 11 ثانیه زمان لازم دارد تا به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. در مجموع اکثر اجزای داشبورد خودروی کوچک جثهی مزدا به شکل دایره مانند طراحی شدهاند و ترکیب همگونی با یکدیگر ایجاد مینمایند. سپر جلوی خودروی کامپکت مزدا هم شمایلی نسبتا پهن دارد که حالت مذکور در بخش وسط و مشبک آن واضحتر از کنارهها جلوه میکند. به عنوان مثال در نمونههای پایه این محصول هیچ نشانهای از وجود سانروف یا قابلیت ESP مشاهده نمیشود. حالتی که به وجود آمدن آن را میتوان ترکیبی از در هم آمیختگی چراغهای عقب این خودرو با خط واضح مربوط به در پشتی آن یا همان در صندوق عقب دانست. این خبر از آنجایی جدی شد که یک موسسه طراحی گرافیک که با تیم طراحی تویوتا ارتباط نزدیک دارد، تصاویری منحصر به فرد را منتشر کرد.

صفحه کیلومتر i20 طراحی و گرافیک ساده ای دارد، اما در عین حال، شیک است. در مجموع اگرچه خودروی مزدا دو از نظر امکانات و قابلیتهایی که از وجود آنها بهره میبرد کاستیهایی نسبت به برخی از رقبای خود دارد، اما در قیاس با آنها از نظر پارهای ویژگیها سرتر است. پورشه مدل کاین را در نسخه های پایه (با قیمت حدود 70 هزار دلار)، e-هیبرید (با قیمت حدود 80 هزار دلار) و کاین S (با قیمت حدودی 85 هزار دلار) به بازار عرضه می کند که در نسخه پایه، کاین با بهره گیری از یک موتور 3 لیتری 6 سیلندر توربوشارژ 335 اسب بخار قدرت دارد. پیشرانه شاهین را می توان نسخه به روزتر و تقویت شدهٰ پیشرانه تیبا دانست که متاسفانه ۸ سوپاپه بوده و نسبت به تارا ضعیف تر است. چراغهای جلوی محصول کوچک قامت مزدا اندازهای نسبتا بزرگ دارند و ظاهر مناسبی را به چهرهی این خودرو بخشیدهاند. در مجموع اگر به دنبال یک خودروی کامپکت هاچ بک و نسبتا چابک میگردید که از امکانات مناسبی هم برخوردار است، خودروی مزدا 2 میتواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. بنابراین میتوان گفت که محصول کامپکت و هاچ بک شرکت مزدا در این بخش نمرهی قبولی دریافت میکند.

به گونهای که این خودرو توانسته است از موسسهی ایمنی یورو ان سی ای پی پنج ستاره دریافت کند و نمرات قابل قبولی را در بخشهای مختلف کنترل کیفیت کسب نماید. تویوتا یاریس از نظر ایمنی همانند قبل با داشتن 5 ستاره ایمنی از اروپا ، ایمنی بالایی دارد. پس از اعلام لیست شرکتکنندگان رقابت خودرو سال ۲۰۲۱ اروپا ، فینالیست های این رقابت مشخص شدند. در حال حاضر یعنی در روزهای آغازین دی ماه 97 قیمت نمونههای کار کردهی این خودرو با توجه به تیپ، کیفیت و سال ساخت آنها به طور متوسط رقمی مابین 90 میلیون تومان تا 150 میلیون تومان است. نتیجه : یک ماشین همه پسند و خوب که نیاز های شمارا به راحتی برآورده می کند. سیتروئن C4، کوپرا فورمنتور، فیات 500، لندروور دیفندر، اشکودا اکتاویا، تویوتا یاریس و فولکسواگن ID.3 لیست فینالیست ها را تشکیل می دادند. تويوتا – تویوتا یاریس – فروش ویژه تویوتا یاریس. بنابراین نمیتوان این موضوع را یک نوآوری ویژه قلمداد کرد. از امکانات این خودرو می توان به ﺗﻮدوزى ﭼﺮﻣﻰ، ۸ ﺟﻬﺖ تنظیم ﺑﺮﻗﻰ ﺻﻨﺪﻟﻰ راﻧﻨﺪهف ﮔﺮم ﮐﻦ ﺻﻨﺪﻟﻰ ﻫﺎى ﺟﻠﻮ و ﺻﻨﺪﻟﻰ ﻫﺎى ﻋﻘﺐ ﺗﺎﺷﻮ اشاره کرد.

از تغییر و تحول چراغها گرفته تا جلوپنجره و سپرها. موتور احتراق داخلی یاریس کراس، میتواند تا درنهایت 40 درصد بازدهی داشته باشد و به اختیار راننده، بهصورت چرخ جلو محرک (FWD) نیز عمل کند. البته خودروی مزدا دو از نظر فراخ بودن فضای داخلی به پای محصولاتی نظیر تویوتا یاریس نمیرسد. نمای عقب خودروی مزدا 2 از حالتی خندان برخوردار است. به طور کل نوع طراحی نمای داخلی خودروی کامپکت مزدا و گستردگی فضای درون کابین آن را میتوان در حد متوسط توصیف کرد. گذشته از این موضوع یکی دیگر از کاستیهای خودروی مزدا دو آن است که ترمز بخش عقب این خودرو به شکل کاسهای طراحی شده است. حتی میتوان ادعا کرد که میزان ایمنی این خودرو تا حدی از تویوتا یاریس هم بیشتر است. البته فضای مختص به حمل بار این خودرو تا حدی بیشتر از خودروی تویوتا یاریس به تویوتا یاریس کراس نظر میرسد. نسل اول یاریس از ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵، نسل دوم از ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳، نسل سوم در پلتفرم XP130 از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ و در پلتفرم XP150 از ۲۰۱۳ تا کنون و نسل چهارم از ۲۰۲۰ تا کنون روی خط تولید قرار دارد. نسل فعلی یاریس می تواند هم با سه درب و هم با پنج درب طراحی شود، اما طراحان این خودرو سواری را فقط با چهار درب طراحی نمودند.

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *