[ad_1]

ایسنا/خراسان جنوبی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: بعضی از روستاها در خراسان جنوبی کم آب یا بی آب است که باید در این خصوص مشکلات مردم مرتفع شود.

حسین خسروی اسفزار، امروز سه شنبه 10 تیر در دیدار با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی، گفت: موضوعی که در دیدار با مردم مطرح است این است که مردم همه کمبودها را با نماینده مطرح می‌کنند، در حالی که وی نه عامل اجرایی است و نه اعتبارات و بودجه‌ای در دست دارد، اما حسن دهگردشی این است که مسئولان شهرستانی هم در این بازدیدها همراه می‌شوند و مشکلات مردم را از نزدیک مشاهده و بررسی می‌کنند.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: عمده مشکلات را پس از احصا و در حد توان، در زمان خود به مسئولین مربوطه منتقل و برای رفع آن پیگیری می‌کنم، اما ضروری است که همه مدیران شهرستانی نیز برای حل مشکلات مردم، پای کار باشند.

خسروی اسفزار با بیان روایتی از امام صادق(ع) مبنی بر اینکه؛ مزه آب، مزه حیات است، بر اهمیت آب تاکید کرد و گفت: بعضی از روستاها کم آب دارد، اما بعضی اصلا آب ندارد و باید در این خصوص مشکلات مردم مرتفع شود.

وی همچنین بر فرهنگ سازی در خصوص مصرف آب تاکید کرد و افزود: باید تمام رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما و همچنین حوزه‌های علمیه در تبیین این فرهنگ اقدام کنند.

خسروی اسفزار ادامه داد: در راستای رفع مشکلات آب روستاها، باید مدیریتی انجام شود که پیمانکار از سرمایه گذاری‌اش پشیمان نشده و حقوق مردم و کشاورزان نیز پایمال نشود.

وی از مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان خواست تا مشکلات و اولویت‌ها در تامین آب، مفید و مستدل جمع‌آوری شود تا اگر نیاز باشد در سطح کلان نیز مورد پیگیری قرار بگیرد.

حسین امامی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی نیز در این دیدار، به بیان مشکلات آبی برخی از مناطق استان پرداخت و دلیل کمبود آب در بعضی از نقاط را، افزایش ساخت و سازها مطرح کرد.

وی یادآور شد: امیدواریم در خصوص مشکلاتی که مربوط به قوانین است، پیگیری‌های نماینده مجلس راهگشا باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *