[ad_1]

ایسنا/البرز رئیس جهاد دانشگاهی البرز از افزیش ۴۵ درصدی قراردادهای ذخیره خون بند ناف در البرز در تیرماه امسال نسبت به تیرماه سال گذشته خبر داد.

احمدرضا فیروزی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه هر چه شناخت والدین از مزایای ذخیره خون بند ناف بالاتر می‌رود تمایل آنان به ذخیره خون بند ناف نوزادشان هم بیشتر می‌شود، گفت:  سلول‌های بنیادی خون بندناف قابلیت درمان بیش از ۸۰ نوع بیماری خونی، فلج مغزی اطفال و… را دارد و خانواده‌هایی که در آستانه تولد فرزند هستند می‌توانند با ذخیره خون بندناف فرزندشان در بانک خون بندناف فامیلی رویان، از این سرمایه برای سلامت خانواده خود در آینده استفاده کنند.

وی با بیان اینکه خون بندناف خونی است که در هنگام تولد به عنوان یک زباله بیولوژیکی دور ریخته می‌شود گفت: در حالی که این خون سرشار از سلول‌های بنیادی است که می‌تواند در درمان بیماری‌های صعب العلاج موثر باشد .

وی با بیان اینکه موسسه رویان اخیراً از سلول‌های بنیادی برای درمان آسیب‌های بیماری کرونا به ریه هم موفق بوده است گفت: خوشبختانه تزریق سلول های بنیادی با هدف کاهش عوارض ریوی و کمک به روند بهبودی در دو مرحله انجام شده و نتایج رضایت بخشی داشته است.

فیروزی خاطرنشان کرد: بانک خون بند ناف رویان برای تسهیل روند ذخیره خون بند ناف در البرز، کار خود را از سال ۱۳۹۳ شروع کرده است تا  کار والدین البرزی برای ذخیره خون بند ناف نوزاد خود را تسهیل کند.

رئیس جهاد دانشگاهی البرز خاطرنشان کرد: بانک خون بند ناف رویان جهاد دانشگاهی البرز در تیرماه امسال، نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی ۴۵ درصدی را تجربه کرده است.

رئیس جهاد دانشگاهی البرز در پایان اعلام کرد: متقاضیان برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر به سایت rsct.ir مراجعه و یا شماره تلفن‌های ۳۴۴۸۷۵۵۵ ۰۲۶ و ۰۹۳۷۷۷۱۷۴۸۶ تماس بگیرند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *