[ad_1]

ایسنا/کرمان مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان گفت: در سال جاری که به عنوان جهش تولید نامگذاری شده، بیشترین اولویت پرداخت تسهیلات در طرح “روستای بدون بیکار” و “هر روستا یک محصول” و صندوق های خرد محلی است و وام ها در حوزه گردشگری، صنایع کوچک و کشاورزی پرداخت می شود در بخش کشاورزی، اولویت بحث گلخانه هاست.

“یوسف پورواجد” امروز ۱۵ مردادماه در نشست خبری اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید از سال ۹۷ در حوزه تسهیلات روستائی ورود کرد و در استان کرمان تاکنون ۱۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات در این حوزه پرداخت کرده ایم.

وی افزود: رتبه چهارم کشور را در پرداخت تسهیلات روستائی داریم که ۱۱۸۷ فقره تسهیلات بوده و برای ۲۶۱۷ نفر اشتغال ایجاد شده است.

پورواجد با اشاره به نظارت دقیق بر تسهیلات پرداختی صندوق کارآفرینی امید تصریح کرد: در بیش از ۹۰ درصد طرح ها یک یا دو بار نظارت صورت گرفته و کمترین انحراف را داشته ایم.

وی با اشاره به اینکه ۵۶ درصد تسهیلات روستائی در حوزه کشاورزی، ۲۵ درصد صنعت و ۱۹ درصد در حوزه خدمات بوده، بیان کرد: چهار مرحله از تسهیلات روستائی پرداخت شده و بیش از ۱۱۵ درصد پرداختی داشته ایم.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان گفت: در مرحله پنجم پرداخت تسهیلات روستائی که در سال جاری صورت می گیرد، سهم صندوق ۱۷ و نیم درصد در مراحل قبل به ۴۰ درصد رسیده و پیش بینی می شود بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه صندوق استان در این مرحله باشد.

وی اظهار کرد: در سال جاری که به عنوان جهش تولید نامگذاری شده، بیشترین اولویت پرداخت تسهیلات در طرح “روستای بدون بیکار” و “هر روستا یک محصول” و صندوق های خرد محلی است و وام ها در حوزه گردشگری، صنایع کوچک و کشاورزی پرداخت می شود در بخش کشاورزی، اولویت بحث گلخانه هاست.

پورواجد تصریح کرد: سال قبل طرح روستای بدون بیکار از روستای خبر در شهرستان بافت آغاز شد و ۴ میلیارد تومان تسهیلات برای این روستا پیش بینی شده و در روستای نعیم آباد زرند نیز بحث هر روستا یک محصول آغاز شده که با محوریت پخت نان محلی روستا، فروش و حمل و نقل تسهیلات می دهیم.

وی بیان کرد: در سال جاری تاکنون ۲۶ روستا در بحث روستای بدون بیکار و هر روستا یک محصول به ما معرفی شده که ۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای این روستاها پیش بینی شده است.

مدیرصندوق کارآفرینی امید استان کرمان در ادامه اظهار کرد: در سال جاری تاکنون ۴۳ فقره تسهیلات به مبلغ ۲۱ میلیارد ریال در زمینه صندوق های خرد محلی پرداخت شده و تفاهمنامه خوبی در زمینه ایجاد پنل های خورشیدی داریم، به شرط خرید برق از سوی برق منطقه ای، کار دنبال می شود.

وی با اشاره به محدودیت های به وجود آمده در سال جاری به علت شیوع کرونا افزود: تاکنون ۱۶۰ میلیارد ریال در قالب ۹۰۰ فقره تسهیلات در صندوق در زمینه های مختلف پرداخت شده است.

پورواجد بیان کرد: در سال گذشته ۱۰۰ میلیارد ریال بودجه در سفر رییس جمهور به استان تخصیص داده شد که ۵۰ میلیارد ریال با ۱۳۵ پرونده در حوزه اشتغال تسهیلات پرداخت شد و ۱۳ و نیم میلیارد ریال مربوط به وام های ضروری با سقف ۵۰ میلیون ریال بوده که ۳۰۰ پرونده را شامل شده است.

وی گفت: با نهادهای مختلف تفاهمنامه هایی منعقد و تسهیلات پرداخت شده و با شهرداری کاری را آغاز کرده ایم تا برای کسانی که تسهیلات می گیرند اما توانائی ورود به بازار و عرضه کالا را ندارند، به ویژه زنان سرپرست خانوار و جامعه روستائی، نمایشگاه دائمی در کرمان برپا شود تا این محصولات تولیدی درفضای مناسبی در یکی از پارک های خوب شهر ارائه شود که بحث کرونا کار را عقب انداخت اما پیگیر هستیم تا این نمایشگاه راه اندازی شود.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش گفت: در هفته دولت در شش شهرستان رفسنجان، بم، ریگان، فهرج، نرماشیر و بافت ۱۰ پروژه به مبلغ ۹۹ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

وی در پایان بیان کرد: چهار نفر از همکاران ما در سطح استان مبتلا به کرونا شده اند که یا بهبود یافته و یا در حال طی دوران قرنطینه هستند.

به گزارش ایسنا، “صادقی” کارشناس نظارت صندوق کارآفرینی امید کرمان نی زدر این نشست گفت: کمترین انحراف را در زمینه تسهیلات پرداختی داشته ایم و از نهادهای موفق در پرداخت تسهیلات روستائی هستیم.

وی افزود: حمایت از تسهیلات گیرندگان خوش حساب سرلوحه کار صندوق است و در ایام شیوع کرونا اقدام به امهال وام های اشتغال کردیم که در این زمینه وام های سررسید شده در فروردین، اردیبهشت و خردادماه مهلت داده شده است.

صادقی تصریح کرد: همچنین برای مبارزه با ویروس کرونا و کمک به دولت، نسبت به واگذاری دستگاه های pos سیار اقدام و طی تفاهمنامه با شهرداری، این دستگاه ها به تاکسی های درون و برون شهری واگذار شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *