رایج ترین این دستگاه ها دستگاهی است که بر روی نوک انگشت بیمار قرار می گیرد ، البته نسخه هایی نیز وجود دارد که می تواند در اطراف مچ دست شما پوشیده شود یا در دست شما باشد. هرکدام نیز استفاده خاص خود را دارد.

تنوع نوک انگشتان ارزان ، کاربردی آسان و بی پرده است ، در حالی که آنهایی که روی مچ دست پوشیده می شوند برای نظارت بر بیمار در طولانی مدت – برای مثال در حالی که می خوابند ، مناسب هستند. مدل های دستی دقت بالاتری را نشان می دهند و اغلب شامل ویژگی های دیگری مانند اندازه گیری ضربان قلب یا فشار خون هستند. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید ، این موارد نیز کمی گرانتر هستند.

 

نحوه عملکرد پالس اکسیمتر

مهم نیست که از کدام نسخه پالس اکسیمتر استفاده می کنید ، همه آنها به روشی مشابه کار می کنند. دستگاه هر دو نور قرمز و مادون قرمز را درون بدن فرد می درخشد و قبل از معاینه شدن نور توسط یک دستگاه عکسبرداری در طرف مقابل ، آن را از طریق جریان خون عبور می دهد. سپس این سنسور برای اندازه گیری میزان اکسیژن رسانی جریان ، مقدار هر نوع نور را از بین می برد. هموگلوبین که اکسیژن بالاتری دارد ، نور مادون قرمز بیشتری را جذب می کند ، در حالی که گلبول های خونی که اکسیژن ندارند ، قرمز قرمز بیشتری را جمع می کند.

انواع پالس اکسیمتر
انواع پالس اکسیمتر

به طور معمول ، نتایج آزمون به عنوان یک درصد درصد نمایش داده می شود ، که تعداد بالاتر بهتر می شود. یک فرد سالم باید انتظار داشته باشد که پالس اکسیمتر 95 تا 100 درصد اکسیژن رسانی را در خون خود نشان دهد ، در حالی که عدد زیر 90 پایین است – اگرچه می تواند توضیحی برای خواندن پایین باشد.

 

به عنوان مثال ، فردی در ارتفاع بالاتر که به هوای نازک تر عادت دارد ممکن است میزان اکسیژن کمتری را تولید کند. این تعداد در هنگام خواب نیز می تواند کاهش یابد زیرا بدن در آن زمان به اکسیژن کمتری نیاز دارد.

 

چرا پالس اکسیمتر هادر حال حاضر مهم هستند

گسترش COVID-19 باعث شده است تا از اکسیمترهای پالس در منزل برای ردیابی علائم احتمالی استفاده شود. این ویروس اغلب به سیستم قلبی عروقی حمله می کند ، بنابراین برای کسی که آلوده باشد تنگی نفس را تجربه نمی کند و یا در تنفس دچار مشکل نیست.

 

با استفاده از پالس اکسیمتر می توان وضعیت کسی را از نزدیک مشاهده کرد و دانست که چه زمانی ممکن است سطح اکسیژن رسانی آنها کم شود به طرز خطرناکی کم می شود. این وسیله به شخصی که خودزنی می کند اجازه می دهد تا از این شرایط و اینکه آیا وقت مراجعه به پزشک است ، احساس بهتری داشته باشد.

 

به همین دلیل اخیراً شاهد افزایش تقاضا برای پالس اکسیمترها هستیم که تعداد بیشتری از افراد آنها را به کیت های کمکهای اولیه و کابینت داروهای خود اضافه می کنند. اگر خودتان یک خرید را در نظر گرفته اید ، احتمالاً کشف کرده اید که ده ها مورد از آن انتخاب شده است.

 

جای تعجب نیست که همه اکسیدهای پالس به اندازه سایرین خوب نیستند و تصمیم گیری برای خرید کدام یک را چالش برانگیزتر می کند. پس از تحقیق در مورد آنچه در دسترس است ، در اینجا توصیه های ما است.

این دستگاه تا انتهای انگشت شما چسبیده و هر دو مورد اکسیژن خون را می گیرد و ضربان قلب شما را همزمان بررسی می کند. این خوانش ها برای هر دو سپس در یک صفحه بزرگ و آسان برای خواندن نمایش داده می شود ، که همچنین از باتری ، قدرت نبض و سایر اطلاعات مربوطه را نشان می دهد.

 

اما این ویژگی ها همه این مدل ارائه نمی دهد. این دستگاه همچنین برای ردیابی اکسیژن رسانی و ضربان قلب در مدت زمان طولانی با تلفن هوشمند شما از طریق بلوتوث جفت می شود. iChoice برنامه ای را برای iOS و Android ایجاد کرده است که آن داده ها را ذخیره می کند و نتایج را در روز ، هفته ، ماه و حتی سال ها مقایسه می کند. این امر به ویژه برای بیمارانی که دارای بیماری های طولانی مدت یا مزمن هستند ، که بطور روزمره عملکرد قلب و عروق خود را تحت نظر دارند ، مفید است.

 

این برنامه همچنین دارای نکاتی در مورد نحوه استفاده از پالس اکسیمتر برای نظارت بر استرس و اضطراب است. این نرم افزار شامل یک مربی مجازی است که به کاربران کمک می کند تا احساسات خود را کنترل کنند و هنگامی که احساس غرق شدن می کنند ، احساس آرامش کنند. حتی تکنیک های مراقبه هدایت شده وجود دارد که همراه با پالس اکسیمتر عمل می کنند تا با استفاده از یک سری تمرینات تنفسی برای آرامش اعصاب فرسوده و آزاد کردن تنش ، تشویق شوند. طراحان می گویند که این کمک می کند تا کاربران نیز بهتر خواب کنند.

 

با استفاده از باتری قابل شارژ ، Smart Pulse Oximeter به طور روزانه مورد استفاده قرار می گیرد ، خواه شما یک بیماری بالقوه را رصد کنید یا تمرکز خود را بر روی کاهش استرس انجام دهید. به همین دلیل از کیفیت ساخت بسیار مطلوبی برخوردار است ، کاربرد آن سریع و ساده است و بسیار دقیق است.

منبع : https://www.berankard.com/product-category/%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5%DB%8C/%D9%BE%D8%A7%D9%84%D8%B3-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%AA%D8%B1/

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *