[ad_1]

ایسنا/لرستان تفاهم‌نامه همکاری میان اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جهاد دانشگاهی لرستان منعقد شد.

در مراسمی امروز ۱۸ تیرماه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس جهاد دانشگاهی لرستان، تفاهم‌نامه همکاری با محوریت حمایت از تولید فناوری‌های مجازی و کسب‌وکارهای فرهنگی و هنری به امضا رسید.

احمد حسین فتایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در ابتدای این جلسه اظهار کرد: جهاد دانشگاهی از ظرفیت علمی، آموزشی و اجرایی بالایی در حوزه‌های مختلف از جمله فرهنگی برخوردار است و در گذشته همکاری‌ها و تعاملات خوبی میان این اداره‌کل و جهاد دانشگاهی استان در شورای فرهنگ عمومی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: علی‌رغم تمام تلاش‌های صورت گرفته، حوزه فرهنگ و هنر در کل کشور هنوز به جایگاه واقعی خود دست پیدا نکرده و در این زمینه نیازمند تغییر نگاه مسئولین و مردم به این دو مقوله مهم و تأثیرگذار هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای تعالی فرهنگ و هنر کشور، تقویت جنبه‌های اقتصادی کسب‌وکارها و رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری است که می‌تواند موجب تغییر نگرش در این حوزه شده و زمینه ارتقاء سطح تولیدات را فراهم کند.

فتایی اضافه کرد: امیدواریم با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه که در راستای توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، فناوری و کارآفرینی و استفاده بهینه از امکانات و ظرفیت‌های موجود به امضاء رسیده در آینده نزدیک شاهد جهش تولیدات فرهنگی و هنری و توسعه اقتصادی در این زمینه باشیم.

دکترسیدعلی نادر دهقانی رئیس جهاد دانشگاهی لرستان نیز در این جلسه با تأکید بر لزوم گسترش همکاری‌های فی‌مابین، اظهار کرد: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جهاد دانشگاهی، ماهیت کاری نزدیکی به یکدیگر دارند و می‌توان با استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی زمینه تقویت جنبه‌های علمی فرهنگی و هنری را فراهم آورد.

وی بیان کرد: تهیه اطلس فرهنگی استان، حمایت از تولیدات صنایع فرهنگی توسط پارک صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی، جذب، پذیرش و حمایت از ایده‌های خلاقانه و نوآورانه توسط مرکز رشد جهاد دانشگاهی و ارائه مشاوره‌های عمومی و اختصاصی در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکار، ثبت اختراع، تلاش برای فراهم آوردن حمایت‌های قانونی در روند تسریع رشد واحدهای فناور و کمک به تجاری‌سازی محصولات واحدهای فناور توسط جهاد دانشگاهی، مهم‌ترین موضوعات مطرح شده و مورد تأکید طرفین در این تفاهم‌نامه است.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان تأکید کرد: مدت زمان این تفاهم‌نامه دوساله بوده و تلاش می‌کنیم در این مدت، زمینه رشد و ارتقاء سطح فعالیت‌ها فناورانه و کسب کارهای فرهنگی و هنری لرستان را فراهم آوریم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *