[ad_1]

ایسنا/کرمان فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان از ورود همه پاسداران و بسیجیان نواحی حضرت امیرالمومنین (ع) و حضرت رسول الله (ص) به منطقه شهداد در راستای امدادرسانی به مردم سیل زده این منطقه خبر داد و اظهار کرد: دو گردان امام حسین (ع) سپاه ثارالله استان کرمان نیز در منطقه حضور دارند و گردان جنگ نوین نیز برای ضد عفونی کردن محیط وارد منطقه شده و تا ضدعفونی کامل، در منطقه حضور خواهند داشت.

سردار “حسین معروفی” امروز در منطقه سیل‌زده شهداد گفت: نیروهای سپاه و بسیج در منطقه سیل‌زده شهداد حضور پیدا کرده‌اند و با هماهنگی مسئولین اجرایی اقداماتی در راستای امدادرسانی آغاز کرده‌اند.

وی خارج کردن آب از منازل مردم، لایروبی و ضدعفونی‌ کردن منطقه را از اولویت‌های کار نیروهای بسیج و سپاه در منطقه سیل‌زده شهداد برشمرد و عنوان کرد: نیروهای متخصص بسیج دانشجویی با چند دستگاه کف کش و 4 کارواش وارد منطقه سیل‌زده برای امدادرسانی شدند که تاکنون 120 منزل را لایروبی و ضدعفونی کردند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان از ورود همه پاسداران و بسیجیان نواحی حضرت امیرالمومنین (ع) و حضرت رسول الله (ص) به منطقه شهداد در راستای امدادرسانی به مردم سیل زده این منطقه خبر داد و اظهار کرد: دو گردان امام حسین (ع) سپاه ثارالله استان کرمان نیز در منطقه حضور دارند و گردان جنگ نوین نیز برای ضد عفونی کردن محیط وارد منطقه شده و تا ضدعفونی کامل، در منطقه حضور خواهند داشت.

وی تعداد نیروهای پاسدار و بسیجی که در منطقه سیل‌زده شهداد برای امدادرسانی حضور دارند را 700 نفر عنوان کرد و گفت: این نیروها تا پایان کار امدادرسانی در منطقه حضور خواهند داشت.
معروفی از توزیع 7 هزار پرس غذای گرم در منطقه سیل زده شهداد خبر داد و تصریح کرد: سپاه در کنار جمعیت هلال احمر در بحث معیشت و تغذیه مردم با هماهنگی‌هایی که با مجموعه بنیاد مستضعفین صورت گرفته روزانه غذای گرم با رعایت مسائل بهداشتی بین مردم توزیع خواهد کرد و این کار نیز تا لحظه‌ای که نیاز باشد ادامه خواهد داشت.

وی از توزیع حدود 250 تا 300 بسته سبد غذایی، 500 پتو و 60 تحته فرش بین مردم سیل‌زده منطقه شهداد خبر داد و عنوان کرد: امروز نیز در ادامه کمک‌های مجموعه سپاه به مردم سیل زده 250 تخته پتو، 250 سبد غذایی و 150 موکت 9 متری و آب معدنی مورد نیاز توزیع خواهیم کرد، گفتنی است که تاکنون 200 تن آب معدنی در دو منطقه سیل زده جهر و شهداد در سه روز گذشته توزیع کرده‌ایم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان این مطلب که همان اقداماتی که در منطقه سیل‌زده رودبارجنوب و ده‌رضای ریگان انجام دادیم در این منطقه نیز انجام خواهیم داد، اظهار کرد: تیمی برای برآورد خساراتی که به وسایل خانگی مردم این منطقه وارد شده تشکیل و در حال بررسی وضعیت هستند تا بخشی از وسایلی که قابل تعمیر می باشد را تعمیر و بخشی که قابل تعمیر نیستند را تا چند روز آینده تامین و در اختیار مردم قرار دهیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *