[ad_1]

ایسنا/قم مدیر حوزه‌های علمیه گفت: ابعاد اخلاقی و فضایل روحی و معنوی، هوش و فراست سیاسی و مدیریت تاریخی امام راحل از این شخصیت جامع‌الاطراف و جامع‌الاضلاع، شخصیتی کم‌نظیر و بلکه بی‌نظیر ساخته است.

آیت‌الله علیرضا اعرافی در جلسه شورای معاونان حوزه که در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، اظهار داشت: حوزویان در واکاوی ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) رسالت مهمی را بر عهده دارند.

وی افزود: اجرایی سازی طرح جامع برای تبیین و ترویج اندیشه‌های امامین انقلاب در حوزه‌های علمیه و همچنین تهیه و سامان‌دهی برنامه‌های آموزشی، پژوهشی و تربیتی، تبلیغی و بین‌المللی متناسب با آن طرح موضوعی مهم و ضروری است.

مدیر حوزه های علمیه با اشاره به خصوصیات امام خمینی(ره) بیان کرد: ابعاد اخلاقی و فضایل روحی و معنوی، هوش و فراست سیاسی و مدیریت تاریخی امام راحل از این شخصیت جامع‌الاطراف و جامع‌الاضلاع، شخصیتی کم‌نظیر و بلکه بی‌نظیر ساخته است.

امام جمعه قم با اشاره به اهمیت و جایگاه 15 خردادماه در انقلاب اسلامی عنوان کرد: این حادثه نقطه عطفی در تاریخ حوزه‌های علمیه در مسیر انقلاب‌سازی، تاریخ‌سازی و تمدن‌سازی است.

عضو فقهای شورای نگهبان ادامه داد: باید در دبیرخانه یکصدمین سالگرد تأسیس حوزه، نهضت و شخصیت امام خمینی (ره) به‌ عنوان درخشان‌ترین فصل در تاریخ حوزه‌های علمیه برجسته و تبیین، تشریح و مستند شود.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: حوزه‌های علمیه رسالت مهمی برعهده دارد و باید گفتمان‌سازی، جهانی‌سازی و تمدن‌سازی را در راستای اندیشه امام خمینی(ره) و در امتداد قیام 15خرداد معرفی کنند.

وی با تاکید بر اینکه شخصیت علمی امام خمینی(ره) در قله حوزه‌های علمیه است، خاطرنشان کرد: امام راحل ابعادی چندضلعی در فقه، فلسفه و عرفان دارند که عمده صاحب‌نظری خود را در سنین جوانی به‌ دست آوردند که حکایت از عمق و وسعت علمی و معرفتی ایشان دارد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.