[ad_1]

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیر عامل شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیک مصرف برق در استان از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۹۲ مگاوات بوده و در مدت مشابه سال گذشته ۳۶۲ مگاوات بوده است که افزایش ۸.۳ درصدی پیک را نسبت به سال گذشته داشته ایم.

“داود راهزادی” در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، افزود: پیک مصرف برق در استان از ابتدای سال جاری تاکنون  ۳۹۲ مگاوات بوده و در مدت مشابه سال گذشته ۳۶۲ مگاوات بوده است که افزایش ۸.۳ درصدی پیک را نسبت به سال گذشته داشته ایم.

وی تصریح کرد: این افزایش پیک را می توان ناشی از افزایش مصارف سیستم سرمایشی با توجه به گرم شدن هوا و جایگزین شدن کولرهای گازی به جای کولرهای آبی دانست.

مدیرعامل شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: حداکثر سهمیه پیک مصرف امسال استان ۳۶۴ مگاوات بوده است که ۷.۷ درصد نسبت به سهمیه خود رشد داشته ایم.

راهزادی با بیان اینکه پیک مصرف در ساعات ۱۲ تا ۱۶ بعدازظهر است، ادامه داد: مردم بهتر است که در این ساعت بهینه مصرف کنند، در مناطق سردسیر از کولرهای آبی به جای کولرهای گازی استفاده کنند، از طرفی در بخش کشاورزی در این ساعات پمپاژهای خود را خاموش کنند و صنعت هم در این ساعت شیفت کاری خود را تعطیل کنند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین مصرف برق استان به ترتیب در بخش خانگی، اداری و تجاری بوده است، بیان کرد: مصرف برق در شهرستان های گرمسیر به ویژه گچساران و بهمئی بیشتر است.

بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان مطالبات شرکت برق

راهزادی با بیان اینکه مطالبات زیادی از مشترکین استان داریم، خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۹۸ بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی مشترکین به شرکت برق پرداخت نشده است.

وی تصریح کرد: برای مدیریت مصرف انرژی و پیک بار اقداماتی از جمله آگاهی بخشی به مردم برای رعایت الگوی مصرف انجام شده که بخش خانگی اگر الگوی مصرف را رعایت کنند حتما مکانیزم های تشویقی دارند و همچنین در بخش کشاورزی و صنعت تفاهم نامه هایی داریم که اگر در ساعات اوج مصرف برق، حداقل مصرف را داشته باشند مشمول پاداش خوبی خواهند شد.

مدیر عامل شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: مهم ترین کار امسال شرکت بحث پایش مصرف است که از طریق کنتورهای هوشمند هم منحنی بار و هم میزان مصرف مشترک را می بینیم و در اوج پیک بار آن ها را مدیریت مصرف می کنیم.

راهزادی بیان کرد: از همه مشترکین، مردم و مدیران اداری استان درخواست داریم با توجه به گرمای زودرس در استان و اینکه قطعا گرمای بیشتری نسبت به سال گذشته در استان حاکم خواهد شد، کمک کنند و رعایت مصرف داشته باشند و بعد از ساعات اداری نسبت به خاموش کردن کلیه دستگاه‌های سرمایشی و روشنایی اقدام کنند که بتوانیم تابستان را پشت سر گذاشته و مشکی پیش نیاید و پایداری برق را در کل استان داشته باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *