[ad_1]

تنها سه کشور عضو اتحادیه اروپا دارای مازاد بودجه هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز آمار اروپا، در سه ماهه نخست امسال متوسط نسبت کسری بودجه به تولید ناخالص داخلی در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به ۲.۲ درصد و در سطح اتحادیه اروپا به ۲.۳ درصد رسیده است که بالاترین کسری بودجه فصلی ثبت شده کشورهای اروپایی از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ تاکنون محسوب می شود. 

در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میزان درآمد دولت های اروپایی معادل ۴۷ درصد کل اندازه اقتصاد این کشورها بوده که این رقم در مقایسه با سه ماهه قبلی ۰.۶ درصد افزایش پیدا کرده است. از سوی دیگر میزان مخارج دولت ها طی همین مدت به ۴۹.۲ درصد رسیده که در مقایسه با فصل قبل ۲.۱ درصد بیشتر شده است. 

در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بیشترین نسبت کسری بودجه به تولید ناخالص داخلی متعلق به مالت با ۸.۵ درصد بوده است و پس از این کشور نیز رومانی با ۷.۲ درصد و بلژیک با ۶.۱ درصد قرار دارند. از سوی دیگر بیشترین نسبت مازاد بودجه به تولید ناخالص داخلی مربوط به آلمان با یک درصد است و پس از این کشور نیز هلند با ۰.۸ درصد و لوکزامبورگ با ۰.۱ درصد قرار دارند.

در بین دیگر کشورهای عضو، این نسبت برای فرانسه معادل ۴.۸ درصد کسری، اتریش منفی یک درصد کسری و سوید منفی ۱.۷ درصد کسری اندازه گیری شده است.

هم چنین برای کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز طی این مدت نسبت کسری بودجه به تولید داخلی انگلیس به ۳.۳ درصد و سوییس به ۲.۱ درصد رسیده است. 

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *