[ad_1]

معاون شهردار تهران از افزایش سرعت رسیدگی به پرونده‌های تخلف در شهرداری تهران خبر داد و گفت: دو هیات رسیدگی جدید به مجموعه افزوده شده‌اند تا از حقوق شهروندان و کارمندان پاسداری کنند. هر چه فاصله رسیدگی به پرونده‌ها کاهش یابد، احکام صادره معنادارتر و موثرتر خواهد بود.

به گزارش ایسنا، حامد مظاهریان در نشست اعطای احکام هیأت‌های جدید رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان شهرداری تهران اعلام کرد: بر اساس دستور شهردار تهران در راستای رعایت حقوق شهروندی، دو هیأت جدید به شعب هیأت های بدوی رسیدگی به تخلفات اداری افزوده شد و تعداد آن به ۵ هیأت رسیده است. 

وی اظهار کرد: ۶۵ هزار نفر نیرو به عنوان سرمایه‌های اصلی شهرداری تهران در بخشهای مختلف صادقانه مشغول به خدمت هستند و اگر در جایی تخلفی صورت می گیرد باید این اطمینان بر سیستم حکم فرما باشد که مراجع ذیصلاح از مسیر صحیح و روش عادلانه به آن رسیدگی می کنند. بنابراین این نگاه باید در هیأت های رسیدگی مستولی شود. 

مظاهریان، مبنای شکل گیری هیأت‌های درون سازمانی رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان را حفظ حرفه و پیشگیری از ضربه زدن به جایگاه نهاد شهرداری تهران و از همه مهمتر حفظ حقوق شهروندان دانست و افزود: کوچکترین تخلف اداری در قالب عدم رعایت نظم در ورود و خروج به سازمان و نیز بزرگترین آن، که حقوق عمومی در مجموعه سازمانی به فروش می رسد و برای منفعت شخصی قربانی می شود بسیار مهم است، بنابراین باید با دقت به آن رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه رسیدگی به برخی از پرونده‌ها مستلزم تسلط بر مباحث تخصصی بخش‌های مختلف شهرداری تهران است، خاطرنشان کرد: از این رو گروه‌های کارشناسی تخصصی به عنوان معین هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری درنظر گرفته شده تا قضاوت‌ها عادلانه باشد و حقی از همکاران تضییع نشود.

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، تصریح کرد: گرچه در قیاس با قضاوت‌های کشوری، احکام صادره هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری، کوچک به نظر می رسد اما مورد توجه خانواده بزرگ شهرداری تهران است و در صورتی که این هیأت‌ها وظایف خود را درست و به موقع انجام دهند بسیاری از نابسامانی های مجموعه مرتفع خواهد شد.

وی با تاکید بر رسیدگی به هر پرونده ارجاعی ظرف ۳ ماه، یادآور شد: اما اکنون فاصله رسیدگی‌ها بیشتر از این میزان است و به همین دلیل دو هیأت جدید به این مجموعه اضافه کردیم تا سرعت رسیدگی ها افزایش یابد و به حد استاندارد نزدیک شود.

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه آرای صادره باید متناسب با تخلف تعیین شود، افزود: هر چه فاصله رسیدگی به پرونده ها کاهش یابد، احکام صادره معنادارتر و موثرتر خواهد بود. 

مظاهریان خطاب به اعضای هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری، گفت: باید برای پیشگیری از عادی شدن تخلف در نظام اداری، بدون اعمال تبعیض، سهل انگاری و طولانی شدن فرایند کار، رسیدگی به پرونده‌های ارجاعی را با سرعت و دقت کافی در دستور کار قرار دهید.

وی بر لزوم شناخت محدودیت‌های قانونی و اشراف کامل به تخلفات مربوط به انضباط اداری، دسته بندی تخلفات و مجازات‌ها تاکید و تصریح کرد: ما به ازای مجازات‌ها نیز پیش بینی شده که اعضای هیأت های رسیدگی باید برای تشخیص سره از ناسره و قضاوت عادلانه در پرونده ها، به آن تسلط کامل داشته باشند.

معاون شهردار تهران، برگزاری دوره‌های آموزشی برای آشناسازی اعضای جدید هیات ها با حدود و ثغور قانون، تجزیه و تحلیل آرای صادره، ابلاغیه ها، قوانین و نحوه رسیدگی به پرونده ها را خواستار شد. 

بنا براعلام  روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، مظاهریان، اعضای هیأتهای رسیدگی به تخلفات اداری را مورد اعتماد مدیریت شهری دانست و ضمن تبریک به آنان برای تصدی این جایگاه خطیر، اظهار امیدواری کرد که با تلاش این هیأت‌ها، روند رسیدگی به پرونده‌های ارجاعی و صدور احکام منصفانه و عادلانه افزایش یابد. 

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *