[ad_1]

سرای نوآوری و شتابدهی توسعه صنایع منطقه‌ای دانشگاه آزاد ظهر امروز (شنبه، ۱۳ اردیبهشت) افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، دکتر اسماعیل قادری‌فر، رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی  ریاست جمهوری در مراسم افتتاح نوآوری و شتابدهی توسعه صنایع منطقه‌ای دانشگاه آزاد گفت: راه‌اندازی و تغییر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به سراهای نوآوری را به عنوان جزئی از زیست‌بوم نوآوری و فناوری دنبال می‌کنیم. مهر ماه سال گذشته اولین سرای نوآوری جامع دانشگاه آزاد در مجموعه‌ی ساختمان دکتر حبیبی دانشگاه علوم تحقیقات افتتاح شد. امروز برج فناوری دکتر قریب که روزگاری میزبان ۱۱ هزار دانشجو بوده به دلیل کمبود تعداد دانشجویان تبدیل به ساختمان متروکه‌ای شده بود ، تبدیل به یک مرکز نوآوری تحت عنوان مرکز توسعه صنایع منطقه‌ای شده است.

وی افزود: مجموعه حاضر یک فضای ۸ هزار متر مربعی است که میزبان پنج شتاب‌دهنده تخصصی است. دو طبقه از این مجموعه به فضای کار اشتراکی اختصاص پیدا کرده است. دسترسی بسیار خوبی که در منطقه شش تهران به دانشگاه‌های بزرگ کشور همچون دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران و دانشگاه پلی‌تکنیک وجود دارد می‌تواند باعث شود این مجموعه به یک سرای جامع برای فعالیت‌های نوآورانه دانشگاه آزاد با رویکرد جدید رئیس دانشگاه آزاد تبدیل شود.

قادری‌فر ادامه داد: در خرداد ماه سرای نوآوری مجموعه تهران غرب را در پونک افتتاح خواهیم کرد. یکی دیگر از بزرگترین سراهای نوآوری کشور در یکی از واحدهای نوستالژیک دانشگاه آزاد یعنی واحد هنر و معماری که ظاهرا اولین واحد دانشگاه آزاد کشور است ایجاد خواهد شد. فاز اول آن به متراژ ۱۵ هزار متر مربع به حوزه صنایع خلاق و فناوری‌های نرم اختصاص دارد و ان‌شاء‌الله در خرداد ماه افتتاح خواهد شد. در اراک، ساری، تبریز و بوشهر و دیگر شهرستان‌ها نیز قراردادها منعقد شده و حضور دانشگاه آزاد واحدهای شهرستان‌ها نیز در این عرصه پررنگ‌تر خواهد شد.

ادامه دارد…

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *