[ad_1]

ایسنا/لرستان مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری لرستان گفت: اشتغال و کارآفرینی موتور محرکه توسعه و رونق اقتصادی است.

ناهید پرویزپور در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دفتر امور زنان و خانواده استانداری با اداره‌کل پست استان در جهت استفاده از ظرفیت تجارت الکترونیک در توسعه مشاغل خانگی و کسب‌وکارهای خرد زنان که امروز ۲۷ مردادماه صورت گرفت، اظهار کرد: اشتغال و کارآفرینی موتور محرکه توسعه و رونق اقتصادی است و زنان به‌عنوان نیمی از جمعیت هر کشور نقش مهمی در روند تولید و ایجاد اشتغال دارند.

وی با اشاره به اینکه یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی کشورها نقش زنان در تولید ناخالص ملی است تصریح کرد: کشورهایی که توانسته‌اند از این سرمایه عظیم انسانی به‌خوبی استفاده کنند در مسیر توسعه‌یافتگی گام‌های اساسی طی کرده است.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری لرستان خاطرنشان کرد: دولت در سال‌های اخیر به آموزش‌های اشتغال‌زایی به جامعه زنان به‌خصوص زنان سرپرست خانوار، بد سرپرست و زنان دارای تحصیلات دانشگاهی توجه ویژه داشته است و با اجرای طرح‌های آموزشی توانمندسازی اقتصادی و اعطای تسهیلات کم بهره، بخشی از جامعه هدف به توانمندی لازم برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای خود رسیده‌اند، اما همواره یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی زنان کارآفرین بازار فروش محصولات بوده است و عدم دسترسی آسان به مراکز فروش دستاوردها در بسیاری از موارد موجب دلسردی و قطع فعالیت اقتصادی زنان شده است.

پرویزپور اضافه کرد: تجارت الکترونیک به دلیل مزایایی که برای مشتریان و صاحبان تجارت دارد در آینده‌ای نزدیک مهم‌ترین روش داد و ستد در معاملات خواهد شد، لذا بسترسازی و نشست‌های تخصصی و آموزش‌های لازم برای نحوه ورود به بازارهای اینترنتی کیفی سازی محصولات، برندسازی و نیازسنجی سلایق مشتریان برای رقابت با سایر محصولات موجود در بازار از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی بیان کرد: تشویق صاحبان تجارت و تولیدکنندگان به استفاده از تجارت الکترونیک به توسعه اشتغال‌زایی و رونق تولید در استان کمک می‌کند و اداره‌کل پست هم در بحث آموزش و هم در ایجاد زمینه و بستر لازم در این راستا نقش مهم اثرگذاری دارد.

 پرویزپور تأکید کرد: اطلاع‌رسانی و آموزش استفاده از فناوری تجارت الکترونیک باید ساده و روان و قابل استفاده برای همه صاحبان کسب‌وکار در هر سطح سواد و تحصیلات باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *