[ad_1]

بر اساس یک پژوهش برآورد شده است که از هر ۱۰ نفر، یک یا دو نفر در حوزه ورزش همگانی مشارکت دارند.

به گزارش ایسنا، بر اساس این پژوهش مشخص شده است که بسیاری از عوامل توسعه به خود افراد مربوط نمی‌شود بلکه با تسهیل در عوامل سوق‌دهنده محیطی و برطرف‌کردن موانع موجود، افراد با خیال آسوده ورزش همگانی را از بین فعالیت‌های اوقات‌ فراغت انتخاب خواهند کرد.

 تحلیل «عوامل توسعه ورزش همگانی» که از سوی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته و خلاصه آن در این مطلب آمده است، پژوهشی با هدف بررسی عوامل توسعه ورزش همگانی با ماهیت اکتشافی و بنیادی است که در آن از نظرهای ۲۱ نفر از متخصصان ورزش همگانی کشور استفاده شده و روش نمونه گیری مربوطه، هدفمند بوده است.

بررسی وضعیت ورزش همگانی در کشور بر اساس این پژوهش نشان می دهد که میزان دقیق مشارکت در این حوزه مشخص نیست و به صورت تقریبی از هر ۱۰ نفر، یک یا دو نفر مشارکت دارند.

داشتن فرصت های زیاد در ورزش همگانی یکی از مزیت های این حوزه اعلام شده است و در حالی که کشور در این راستا از فرهنگ و تمدن غنی برخوردار است اما ورزش همگانی ضعیف تلقی می شود. تناقض در برنامه سازمان های مسئول یکی از مهمترین مسائلی است که به آن اشاره شده و در عین حال دخالت دولت در این حوزه زیاد است. همچنین مدیریت این حوزه وابسته به اقشار خاص بوده و ضعف آگاهی مدیران در شرایط اجرایی، ضعف استفاده از مدیریت علمی، ضعف در سیاستگذاری که شامل هدفگذاری، برنامه ریزی، بودجه بندی و غیره است از از نکات منفی در حوزه ورزش های همگانی به شمار می رود.

سردرگمی سطح کلان مدیریت ورزش همگانی، تمایل اقشار مختلف به انجام ورزش همگانی و عدم توانایی آن ها در ورزش کردن به دلایل مختلف، کم بودن میزان پیاده روی در ورزش همگانی و علاقه مندی به بازی های رایانه ای و فضای مجازی از دیگر مواردی است که می توان به آن اشاره کرد. دیگر مسئله مهم این است که در بین مردم اولویت با درمان است و ورزش همگانی کم اهمیت تلقی می شود، در عین حال مردم از اوقات فراغت غیرفعالی برخوردارند و چشم انداز روشنی در این حوزه وجود ندارد و ضعف در آمار و اطلاعات به وضوح روشن است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *