[ad_1]

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ضمن تشریح فرایند ارائه خدمات درمان اعتیاد در قالب پوشش بیمه‌ای، گفت: در حال ارتباط گرفتن با مراکز درمان اعتیاد در استان تهران هستیم تا معتادان خدمات درمان خود را با پوشش بیمه دریافت کنند.

دکتر محمد حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ابلاغیه جدید تعرفه درمان اعتیاد، گفت: درمان سرپایی اعتیاد مجددا به سازمان بیمه سلامت واگذار شد. درمان سرپایی اعتیاد در مراکز متادون درمانی یا MMT و مراکزی که خدمات در نظر گرفته شده از سوی وزارت بهداشت را ارائه می‌کنند، انجام می‌شود. ما نیز در حال ارتباط گرفتن با این مراکز در استان تهران برای ارائه خدمت هستیم.

وی افزود: این مراکز مجوزهای خود را از معاونت‌های درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی یا بهزیستی اخذ کرده‌اند و طی مکاتبه با این دو مرکز درخواست کرده‌ایم اسامی مراکز درمان اعتیاد را به ما بدهند تا افراد برای درمان اعتیاد بتوانند از خدمات آن مرکز در قالب پوشش بیمه‌ای استفاده کنند.

حسینی تاکید کرد: بیمه سلامت برابر با تعرفه دولتی درصد حق خود را پرداخت می‌کند تا کمکی به هزینه درمان معتادان باشد.

وی با اشاره به اینکه تا سال ۹۷ بودجه درمان اعتیاد در اختیار بیمه‌ها بود و پس از آن به مدت یکسال از حیطه وظایف سازمان‌های بیمه‌گر خارج شد و امسال مجددا به شرح وظایف بیمه‌ها اضافه شده است، تصریح کرد: جزئیاتی نظیر سن معتادان تحت درمان، تعدادشان و… جزو اطلاعات دانشگاه‌های علوم‌ پزشکی در هر استان است.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران، افزود: مبالغی برای این موضوع به اداره کل بیمه سلامت در هر استان اختصاص پیدا می‌کند و به اندازه آن بودجه می‌توانیم با موسسات ارائه دهنده خدمت، طرف قرارداد شویم و پول آنهارا پرداخت کنیم‌. توزیع نفرات در مطب‌ها برای دریافت خدمات بیمه‌ای به این شکل است که دانشگاه به هر مرکز برابر یک یا دو شیفت دارو می‌دهند که مرکز می‌تواند برابر همان میزان دارو، معتاد برای درمان پذیرش کند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *