[ad_1]

تست دوپینگ یک وزنه‌بردار دیگرِ حاضر در المپیک لندن مثبت شد تا همچنان رسوایی دوپینگ در این رشته ادامه داشته باشد.

به گزارش ایسنا، کمیته بین‌المللی المپیک همچنان در حال بررسی مجدد نمونه‌های دوپینگ در المپیک لندن است و بر این اساس یک نمونه دوپینگ دیگر در وزنه‌برداری مثبت شد تا همچنان بر آمار وزنه‌برداران دوپینگی در المپیک ۲۰۱۲ لندن اضافه شود.

کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد: تست دوپینگ ایرول بیلگین وزنه‌بردار اهل ترکیه که در المپیک لندن در بررسی مجدد نمونه‌ها مثبت شد. به همین دلیل این وزنه‌بردار به دلیل نقض قوانین ضد دوپینگ جایگاه هشتم خود را  در المپیک لندن از دست می‌دهد و دیپلم مقام هشتم که در زمان بازی‌ها به او اهدا شد نیز پس گرفته می‌شود. کمیته ملی المپیک ترکیه باید این دیپلم را به IOC  برگرداند. فدراسیون جهانی وزنه‌برداری نیز باید نتایج این دسته را در المپیک لندن تصحیح کند.

کمیته بین‌المللی المپیک همچنین اعلام کرد: حفاظت از ورزشکاران پاک و مبارزه علیه دوپینگ، از اولویت‌های IOC است.

به گزارش ایسنا، پیش از این نیز تست دوپینگ وزنه‌برداران زیادی در بررسی نمونه‌های المپیک لندن مثبت شده بود که به دلیل همین مساله، سعید محمدپور وزنه‌بردار دسته ۹۴ کیلوگرم ایران از عنوان پنجمی به مدال طلا رسید. نواب نصیر شلال نایب قهرمان المپیک لندن نیز عنوان قهرمانی را کسب کرد و رنگ مدال کیانوش رستمی هم از برنز به نقره تبدیل شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.