[ad_1]

ایسنا/زنجان رئیس‌کل دادگستری استان زنجان، از اجرای صد درصدی دادرسی الکترونیکی پرونده‌ها در چهار حوزه قضایی استان زنجان خبر داد.

حجت‌الاسلام‌ اسمعیل صادقی‌نیارکی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای اجرای سیاست‌های قوه قضاییه خصوصا در اجرای برنامه چهارم توسعه قضایی و روزآمد کردن بهره‌برداری از فناوری‏‌های نوین در فرآیند دادرسی به پرونده‌ها، هشت دادگاه در چهار حوزه قضایی استان از ابتدای امسال همه فرآیند رسیدگی به پرونده‌ها صد درصد الکترونیکی شد.

وی با بیان اینکه دادرسی الکترونیکی، گامی بلند برای جلوگیری از مشکلات حضور فیزیکی افراد در دادگاه شمرده می‌شود، ادامه داد: شرایط فعلی کشور و بحران کرونا فرصتی بی‌نظیر برای قوه قضاییه را فراهم آورده تا با استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود، اقدام به اجرای این بخش از قانون کند.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان اظهار کرد: این اقدام علاوه بر جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و صیانت از بهداشت و سلامت جامعه و سلامتی کارکنان، آثار مثبت و قابل توجهی در گسترش استفاده از دادرسی الکترونیک و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، زمان و نیروی انسانی را به همراه خواهد داشت.

صادقی‌نیارکی افزود: کاهش اطاله دادرسی، تسریع و تسهیل در فرآیند رسیدگی به پرونده‌ها از دیگر محاسن دادرسی الکترونیکی است؛ چراکه با ثبت همه درخواست‌ها و شکایات در دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی و گذر از شکل سنتی رسیدگی الکترونیکی به پرونده‌ها، برکات و توفیقات بسیار خوبی برای اصحاب دعوا و دستگاه قضایی حاصل خواهد شد.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی استان مصمم است تا پایان امسال همه فرآیند رسیدگی به پرونده‌های قضایی در  استان به‌ صورت کاملا الکترونیکی انجام شود که برای این امر نیازمند همراهی و همکاری همه کارکنان قضایی و اداری هستیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.