[ad_1]

ایسنا/چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تست شخصیت‌شناسی در طرح تحکیم بنیان خانواده برای زوجین در قبل از ازدواج به دوام ازدواج کمک می‌کند، اجرایی شدن این طرح به جوانان کمک بزرگی می‌کند.

اقبال عباسی پنجم مردادماه در ستاد ساماندهی امور جوانان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مشاوره‌های قبل، حین و بعد از ازدواج در کاهش طلاق بسیار مؤثر است، اظهار کرد: اگر افراد از جنبه‌های شخصیتی همدیگر در قبل از ازدواج آگاهی پیدا کنند، می‌توان در گام‌های بعدی برای حل مشکلات شخصیتی توسط مشاوران اقدام کرد و از فروپاشی خانواده‌ها در سال‌های ابتدایی ازدواج جلوگیری کرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: تست شخصیت‌شناسی در طرح تحکیم بنیان خانواده برای زوجین در قبل از ازدواج به دوام ازدواج کمک می‌کند، اگر بتوانیم اعتباری برای انجام این تست برای زوجین اختصاص دهیم، از این طریق می‌توان از وقوع واقعه طلاق جلوگیری کرد، اجرایی شدن این طرح به جوانان کمک بزرگی می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه بیکاری از عوامل تاثیرگذار در طلاق، کاهش ازدواج و اعتیاد است، گفت: اما طبق تحقیقات صورت گرفته بیکاری عامل اصلی در این موضوعات نیست، بلکه مشکلات روانشناختی، نداشتن درک متقابل از یکدیگر و مشکلات شخصیتی در این مسائل در جامعه تاثیرگذار است.

عباسی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های متولی در بحث ازدواج و پیشگیری از طلاق مشخص، سپس وظایفی برای هر دستگاه به طور جداگانه تعریف شود تا بتوان از ظرفیت تمامی دستگاه‌های اجرایی برای اجرای طرح تحکیم بنیان خانواده استفاده کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *