[ad_1]

ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری یکی از وظایف امروز ائمه جمعه را کمک به کادر بهداشت و درمان برای گذر هرچه سریع‌تر از بلیه کرونا دانست و گفت: مدیریت شرایط خاص امروز مسئله مهمی است و ائمه جمعه به عنوان بخشی از مجموعه نظام می‌توانند با هدایت‌گری یاری‌گر امر بهداشت و درمان باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی نکونام اول اردیبهشت‌ماه در  نشست ائمه جمعه چهارمحال‌وبختیاری و ارتباط ویدئو کنفرانسی با رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، اظهار کرد: این ایام که شرایط خاص و قابل توجهی است، برخی وظایف خاص متوجه ما است چرا که بلیه و حادثه نو و جدید و وظایف نیز متناسب با آن، جدید است.

امام جمعه شهرکرد با تاکید بر وظایف ائمه جمعه در این ایام، تصریح‌کرد: اقدامات میدانی که در این روزها برای مبارزه با ویروس دنبال می‌شود نباید باعث شود که ما ائمه جمعه از وظایف اصلی‌مان باز بمانیم.

حجت‌الاسلام نکونام گفت: یکی از کارهای خیلی مهم برای ما وظیفه تبیینی است چرا که حوادث در عالم همیشه وجود داشته است و خداوند قسمت‌هایی از آن‌ها را در قرآن بیان و تبیین کرده که این ایام تبیین و توجه دادن به این حوادث برای مردم خیلی مهم است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یکی دیگر از وظایف امروز ائمه جمعه را کمک به کادر بهداشت و درمان برای گذر هرچه سریع‌تر از بلیه کرونا دانست و گفت: مدیریت شرایط خاص امروز مسئله مهمی است و ائمه جمعه به عنوان بخشی از مجموعه نظام می‌توانند با هدایت‌گری یاری‌گر امر بهداشت و درمان باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان در ادامه در ارتباط تصویری با رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: ائمه محترم جمعه در کنار مردم و مسئولان در این عرصه و بلیه انصافا خوش درخشیدند و فعال و تلاشگر در حال خدمت و کمک به مردم و گروه‌های جهادی و مسئولان هستند و انسجام و وحدت را تقویت می‌کنند.

امام جمعه شهرکرد در ادامه گفت: برای اجرای هر چه بهتر رزمایش مواسات در استان، در مرکز استان قرارگاهی با محوریت نماینده ولی‌فقیه در استان و در شهرستان‌ها با هدایت ائمه جمعه و دبیری سپاه تشکیل و شماره حساب‌هایی جهت جمع‌آوری کمک‌ها متمرکز ویژه هر شهرستان اعلام شد، همچنین یک کارگروه ویژه برای شناسایی اقشار آسیب‌دیده درحال فعالیت است تا هر چه سریع‌تر اقشار آسیب دیده شناسایی و نسبت به یاری‌رسانی اقدام شود.

امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: همه دستگاه‌ها فعال شده‌اند و نیروهای سپاهی نیز بخشی از حقوقشان را جهت کمک به آسیب‌دیدگان به حساب‌های اعلام شده واریز کردند، اقشار مختلف مردم و خیران ورود پیدا کردند و در این راستا انسجامی مثال‌زدنی در این استان حاکم است.
حجت‌الاسلام نکونام در پایان با بیان اینکه رسانه‌های استان هم فعال هستند، گفت: اگرچه نماز جمعه تعطیل است اما پیام جمعه به قوت خود باقیست، هر جمعه پیام جمعه چه در فضای مجازی و چه از طریق صدا و سیمای استان ضبط و پخش می‌شود.

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری با تشکر از تلاش‌ها و مجاهدت‌های ائمه جمعه استان، گفت: اگر چه این ایام نماز جمعه برگزار نشده ولی نهاد جمعه متعلق به همه روزهای هفته است و شما امام همه هفته هستید و از روز اول این ماجرا هم با ستاد مبارزه با کرونا هماهنگ عمل کردید و  هم مواظب شرایط عمومی منطقه خودتان از جهات فرهنگی و مسائل اجتماعی بودید، که جای تشکر دارد.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور خاطرنشان کرد: با فرض اینکه نتوانیم جلسات دینی را مطابق معمول برگزار کنیم وظایف ائمه جمعه مضاعف می شود که باید از این فرصت بهترین استفاده را بکنند، در مساجد استقرار داشته باشند و پاسخگوی مسائل شرعی باشند، تلفنی ارتباط بگیرند و ارتباط از طریق کانال های مجازی و ارتباط چهره به چهره تقویت شود تا فضای ماه مبارک رمضان در جامعه جاری باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *