برای اتاق گپ ثبت نام کنید یا نه؟
بیشتر ارائه دهندگان IRC World Wide Web IRC به شما امکان می دهند بدون عضویت در خدمات آنها ، وارد اتاق گپ خود شوید. به عنوان مثال ، “پارس چت” یک سرویس رایگان است که می توانید با یک مرورگر وب استاندارد ، در هر نقطه از اینترنت از آن لذت ببرید. تنها شرط این است که شما قوانین “پارسی گپ” را تأیید کنید .6 وقتی آدرس اختصاصی ISP شما می تواند وارد سیستم شود ، سوء استفاده از سیستم غیر منطقی است مگر اینکه بدانید چگونه می توانید به سیستم دسترسی پیدا کنید.

یک کاربر غیر ثبت شده “پارسی گپ” هنگام ورود به اتاق گپ از یک دسته موقت (و رمز عبور) استفاده می کند ، که با ورود وی به طبقه “پارتی گپ” آن اتاق منقضی می شود. دسته های ثبت نشده معمولاً به 15 کاراکتر محدود می شوند و ممکن است حاوی هیچ HTML نباشد و ممکن است یک تصویر نباشد. کاربران ثبت نام نشده معمولاً محدود به اتاقهای دسترسی عمومی هستند. 7

بیشتر ارائه دهندگان خدمات چت مشترک ارائه می دهند. اعضای مشترک ممکن است از هر یک از ویژگیهای منحصر به فرد ارائه شده ، مانند Dost Finder ، مرکز پیام و تلگراف استفاده کنند. اعضای مشترک همچنین می توانند اتاق های خصوصی برای میزبانی چت های خود ایجاد کنند.

اتاق های گفت و گو
در این مقاله سعی داریم اینترنت و روابط “پارسی چت” که در مکانهایی به نام “اتاقهای گفتگو” اتفاق افتاده را درک کنیم. اینترنت و فضای مجازی به یک مکان جدید تبدیل شده است. فرآیند به اصطلاح “اتاق های گفتگو” ، که در آن تعدادی از افراد متن گفتگوی همزمان ، حتی اگر می خواهند از یکدیگر دور باشند ، بسیار رایج شده است. چگونه می توانیم فرایندهای اجتماعی را که در این محیط ها اتفاق می افتد درک کنیم؟ می توانیم از ایده کیف های “چرخشی” استفاده کنیم. با این حال ، “اتاق گپ” تجربه صوتی به صدا نیست. کاربران غالباً دارای یک “دسته” (نام مستعار) هستند و به دلیل نعمت های اجتماعی عادی محدود نمی شوند.

باید بدانیم که چرا این روابط متفرقه کار می کنند. اینجاست که جامعه شناسی “حضور” گفمن مفید است. در حالی که گافمن از آن استفاده کرده است تا بفهمد چه اتفاقی می افتد وقتی افراد در مقابل یکدیگر قرار دارند ، می توانیم از آن برای بررسی ارتباط بین “اتاق های گفتگو” استفاده کنیم. علیرغم کمبود کاربران ، کاربران نمی توانند کمک کنند ، اما آگاه باشند که دیگران – استعاره ای – جهان “اتاق چت” را که آنها را احاطه کرده است ، تفسیر می کنند ، و این یک اتفاق ثابت است.

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *