[ad_1]

ایسنا/کرمان سومین آزمایشگاه تشخیص کووید ۱۹ در استان کرمان، با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر رفسنجان افتتاح شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان عصر یکشنبه در این مراسم اظهار کرد: آزمایشگاه مرجع تشخیصی مولکولی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با همت شورای شهر و شهرداری رفسنجان با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال تامین اعتبار شد و دستگاه های آن خریداری شده است.

دکتر علی اسماعیلی ندیمی اظهار کرد: هدف از راه اندازی این آزمایشگاه جلوگیری از فرستادن نمونه های بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا به مرکز استان بود.

وی افزود: در ابتدای شیوع بیماری کرونا نمونه آزمایش در تهران انجام می شد و این امر مستلزم صرف مدت زمان برای جواب آزمایش بود و تصمیم گیری ما را در مورد بیماران سخت تر می کرد که با افتتاح این آزمایشگاه آزمایش ها روزانه انجام می شود و کمک مهمی در تشخیص زودرس بیماری و درمان می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با قدردانی از شورای اسلامی شهر رفسنجان برای راه اندازی این آزمایشگاه، بیان کرد: راه اندازی این آزمایشگاه یک کار پایدار و ماندگار برای مسئولین و مردم شهر است.

اسماعیلی ندیمی ادامه داد: از زمانی که تجهیزات این آزمایشگاه خریداری شد می بایست توسط آزمایشگاه مرجع پاستور ایران تست و مورد تایید قرار گیرد که این امر از امروز محقق شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به اینکه تمام اقدامات راه اندازی آزمایشگاه در ایام تعطیلات صورت گرفت، تأکید کرد: توصیه سازمان بهداشت جهانی هم بر این است که هر چه تست های آزمایشگاهی بیشتر انجام شود و افراد کم علامت یا بدون علامت بیشتر تشخیص داده شوند با قرنطینه کردن افراد، بیماری مهار می شود.

اسماعیلی ندیمی افزود: با همکاری مسئولین، اعتباری برای این آزمایشگاه اختصاص یافت اگر در شرایط عادی می بایست چنین آزمایشگاهی احداث شود زمان طولانی صرف می شد.

وی با تشکر از کادر درمانی بیمارستان رفسنجان در راستای امر درمان، یادآور شد: از امروز تست های آزمایشگاهی بیشتری را انجام خواهیم داد طبیعتا موارد مثبت تست های مبتلا به کرونا افزایش پیدا می کند.

اسماعیلی بر رعایت مقررات بهداشتی در راستای جلوگیری ازشیوع ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: مقررات بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از طرف کسبه شهر مهم است، افتتاح این آزمایشگاه گام بسیار مهمی در جهت کارهای بعدی ما است چون بیماران ویروسی در تمامی فصول وجود دارند و آزمایش های آنها به تهران و کرمان فرستاده می شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد: طبیعتا این آزمایشگاه فعلا برای تشخیص بیماری کووید ۱۹ و تستهای تخصصی این بیماری افتتاح می شود ولی بعدها می تواند بعنوان آزمایشگاه مولکولی دانشگاه در مورد سایر بیماری مورد استفاده قرار بگیرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.