[ad_1]

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی خراسان شمالی از آزادی ۱۱۳ زندانی دراستان طی دهه امامت و ولایت خبرداد.

مجتبی محمدی در گفت وگو با ایسنا اظهارکرد: به مناسبت  گرامیداشت دهه امامت و ولایت و با پیگیری های انجام گرفته از سوی زندانهای استان در تعامل با مراجع قضایی در نهایت  با برخورداری ۱۱۳ زندانی از تسهیلات قضایی موجبات آزادی آنان از زندان فراهم شد.

وی با اشاره به هدف سازمان زندانها مبنی بر اصلاح و تربیت زندانیان وفراهم سازی زمینه حضور آنان در اجتماع، کمک به آزادی زندانیان واجدالشرایط را در راستای حمایت از خانواده آنان ضروری دانست و تلاش در راستای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی  در جامعه اولویت مهم سازمان زندان‌ها برشمرد.

وی ادامه داد: میزان ماندگاری زندانیان استان در زندان کوتاه بوده به طوری که آمار قابل توجه ای زندانی داریم که کمتر از ۱۵ روز در زندان به سر برده اند و در این راستا اقامتگاه موقتی برای این زندانیان آماده بهره برداری است تا از ایجاد سوء پیشینه برای آنان جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۲۰۵ نفر در زندان های استان محبوس هستند، گفت: طبق آمار به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر نیز ۳۶۵ نفر وارد زندان های استان می شوند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی خراسان‌شمالی با بیان اینکه سرقت، جرائم علیه اشخاص و مواد مخدر بیشترین فراوانی را در بین جرائم زندانیان استان دارند، افزود: این مهم نشانگر این بوده که سن زندانیان استان در حال کاهش است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *