[ad_1]

ایسنا/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: عقلانیت، معنویت و عدالت محورهای اصلی شخصیت حضرت امام خمینی(ره) بود که باید در هنر و شعر انقلاب نیز متبلور شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در محفل شعر “در سوگ آفتاب” که امروز ۱۴ خردادماه به مناسبت سی و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) توسط سازمان بسیج هنرمندان استان و با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور ۱۰ تن از شاعران انقلابی استان برگزار شد، ضمن تشکر از دست‌اندرکاران این مراسم و شاعران حاضر در محفل، گفت: شخصیت حضرت امام(ره) بر سه محور عقلانیت، معنویت و عدالت استوار بود که هم در آثار و هم در سخنان ایشان به‌خوبی مشهود هستند.

وی تصریح کرد: هنر و شعر انقلاب باید ضمن حرکت در مسیر شاخصه‌های شخصیتی بنیان‌گذار فقید انقلاب اسلامی مفاهیم دینی را در سطح جامعه ترویج نموده و در اشعار و آثار خود بسیاری از فضیلت‌ها همچون صداقت، انصاف و اخلاق را به تصویر بکشند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: تعهد ادبی و دینی است که ماندگاری و اثرگذاری شعر انقلاب را تضمین می‌کند تا از این طریق ضمن تقویت پایه‌های فرهنگ در جامعه، زمینه توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را فراهم آورند.

شاهرخی اضافه کرد: حضرت امام (ره) در مسیر تحقق انقلاب اسلامی هیچ‌گاه از عدالت‌خواهی و عدالت‌جویی کوتاه نیامد و خسته نشد و بزرگداشت امام یعنی آموزه‌ها و آرمان‌های ایشان را در سطح جامعه ترویج کنیم.

گفتنی است، در این مراسم شاعران حاضر به خوانش آثار خود در وصف حضرت امام خمینی(ره)، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم و همچنین مدافعان سلامت پرداختند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *