[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی رئیس انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی گفت: نگارخانه‌ها برای انجام فعالیت درخواست داده‌اند اما در این شرایط هنرمندان ترجیح می‌دهند، نمایشگاهی برگزار نکنند.

محمود ضیایی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت بازگشایی نگارخانه‌ها در مشهد اظهار کرد: در ابلاغیه منتشر شده از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در خصوص بازگشایی نگارخانه‌ها، قرار بر این شد که فعالیت نگارخانه‌ها بدون برگزاری افتتاحیه، اختتامیه و حضور گروهی هنرمندان باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر نگارخانه‌ای در مشهد فعالیت خود را آغاز نکرده است، با توجه به نبود امکانات و تجهیزات نیز فعالیت مجازی نگارخانه‌ها میسر نیست.

رئیس انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی در خصوص درخواست نگارخانه‌ها برای بازگشایی افزود: نگارخانه‌ها برای فعالیت، درخواست داده‌اند اما به دلیل نبود بازدیدکننده، هنرمندان ترجیح می‌دهند در حال حاضر نمایشگاهی در نگارخانه‌ها برگزار نکنند.

اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرده بود که نگارخانه‌ها از اول اردیبهشت ماه در صورت تمایل به بازگشایی می‌توانند، فعالیت خود را آغاز کنند. شروع فعالیت نگارخانه‌های هنرهای تجسمی منوط به ثبت‌نام آن‌ها در سامانه «ثبت‌نام اصناف و صنایع وزارت بهداشت» بود. نگارخانه‌ها پس از ثبت درخواست در این سامانه می‌توانند با رعایت نکات بهداشتی فعالیت خود را آغاز کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.